Tournaments & Results 2017

Opening Tournament - Anne Sutton Trophy - Saturday 25th March @ 1pm

anne-sutton-trophy-winneranne-sutton-trophy-winner
Anne Sutton Trophy
Winners
Susan Cottam & Mike Tortice
anne-sutton-trophy-runner-upanne-sutton-trophy-runner-up
Anne Sutton Trophy
Runners Up
Jill Cook & Rob Weston

Arnold Warrington Cup - Tuesday 16th May @ 9.30am

arnold-warrington-cup-winnerarnold-warrington-cup-winner
Arnold Warrington Cup
Winners
Hillary Buckley & Ray Weston

Clarke Trophy - Saturday 3rd June @ 10am

nick-clarke-cup-winnernick-clarke-cup-winner
Clarke Cup
Winners
Nick Charamlambou & Jack Richardson
nick-clarke-cup-runner-upnick-clarke-cup-runner-up
Clarke Cup
Runners Up
Mark Timms & Jack Luong

Fred Wain Cup - Saturday 10th June @ 1pm

fred-wain-cup-winnerfred-wain-cup-winner
Fred Wain Cup
Winners
Jill Cook & Phil Mulligan
fred-wain-cup-runner-upfred-wain-cup-runner-up
Fred Wain Cup
Runners Up
Maureen Coley & John Warden

Morfey Trophy & Pairs - Saturday 12th August @ 1pm

morfey-tropy-winnermorfey-tropy-winner
Morfey Trophy
Winners
Judith Graves & Harry Johnson
morfey-tropy-runner-upmorfey-tropy-runner-up
Morfey Trophy
Runners Up
John Morfey & Alfie Flynn
morfey-pairs-winnermorfey-pairs-winner
Morfey Pairs
Winners
Maureen Coley & Mitch Randle
morfey-pairs-runner-upmorfey-pairs-runner-up
Morfey Pairs
Runners Up
Linda Tyers & John Warden

Senior & Junior Finals - Saturday 9th September @ 12pm

mens-singles-winner
Mens Singles
Winner
Daniel Moore
mens-singles-runner-up
Mens Singles
Runner Up
Ale Armellini
ladies-singles-winner
Ladies Singles
Winner
Ellys Pollon
ladies-singles-runner-up
Ladies Singles
Runner Up
Emily Nicholls
handicap-singles-winner
Handicap Singles
Winner
Mark Truman
handicap-singles-runner-up
Handicap Singles
Runner Up
Mike Smart
mens-doubles-winnermens-doubles-winner
Mens Doubles
Winners (Uncontested)
Daniel & Matthew Moore
ladies-doubles-winnerladies-doubles-winner
Ladies Doubles
Winners
Janet Brunton & Helen Smart
ladies-doubles-runner-upladies-doubles-runner-up
Ladies Doubles
Runners Up
Susan Cottam & Susan Rainbow
mixed-doubles-winnermixed-doubles-winner
Mixed Doubles
Winners
Emily Nicholls & Daniel Moore
mixed-doubles-runner-upmixed-doubles-runner-up
Mixed Doubles
Runners Up
Helen Smart & Ale Armellini
vets-mixed-doubles-winnervets-mixed-doubles-winner
Vets Mixed Doubles
Winners
Stephanie Farmer & David Brunton
vets-mixed-doubles-runner-upvets-mixed-doubles-runner-up
Vets Mixed Doubles
Runners Up
Helen & Mike Smart
mixed-u8-singles-winner
Mixed U8 Singles
Winner
Oskar Mankert
mixed-u8-singles-runner-up
Mixed U8 Singles
Runner Up
Ethan Kirkpatrick
mixed-u9-singles-winner
Mixed U9 Singles
Winner
Harry Nurse
mixed-u9-singles-runner-up
Mixed U9 Singles
Runner Up
Freddie Clifford
boys-u10-singles-winner
Boys U10 Singles
Winner
Odedra Kanu
boys-u10-singles-runner-up
Boys U10 Singles
Runner Up
Harry Nurse
girls-u10-singles-winner
Girls U10 Singles
Winner
Megan Astbury
girls-u10-singles-runner-up
Girls U10 Singles
Runner Up
Ruby Hawkins
boys-u12-singles-winner
Boys U12 Singles
Winner
Kieran Sidhu
boys-u12-singles-runner-up
Boys U12 Singles
Runner Up
Kyle Badiani
girls-u12-singles-winner
Girls U12 Singles
Winner
Rowan Vallance
girls-u12-singles-runner-up
Girls U12 Singles
Runner Up
Isobel Vallance
boys-u14-singles-winner
Boys U14 Singles
Winner
Destiny Kanu
boys-u14-singles-runner-up
Boys U14 Singles
Runner Up
Cameron Mulvhill
girls-u14-singles-winner
Girls U14 Singles
Winner
Ellys Pollon
girls-u14-singles-runner-up
Girls U14 Singles
Runner Up
Rowan Vallance
boys-u16-singles-winner
Boys U16 Singles
Winner
Harry Worrad
boys-u16-singles-runner-up
Boys U16 Singles
Runner Up
Jack Luong
girls-u16-singles-winner
Girls U16 Singles
Winner
Ellys Pollon
girls-u16-singles-runner-up
Girls U16 Singles
Runner Up
Isobel Vallance
boys-u18-singles-winner
Boys U18 Singles
Winner
Enzo Armellini
boys-u18-singles-runner-up
Boys U18 Singles
Runner Up
Jon Hellon
girls-u18-singles-winner
Girls U18 Singles
Winner
Emma Cox
girls-u18-singles-runner-up
Girls U18 Singles
Runner Up
Amy Harlow

Closing Tournament - Saturday 7th October @ 12.30pm

closing-winnerclosing-winner
Closing Tournament
Winners
Jill Cook & Rob Weston
closing-runner-upclosing-runner-up
Closing Tournament
Runners Up
Pam Morris & Daren Clarke

Previous Results: 2016 | 2015